Dieta białkowa dla kobiet z cellulitem

pani, cellulit O diecie białkowej Dukana mówi się przede wszystkim jako o rozwiązaniu stworzonym z myślą o osobach, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Nie da się jednak ukryć, że nie mamy tu wcale na myśli jedynego przeznaczenia wspomnianego sposobu odżywiania się. Już od dawna mówi się, że dieta proteinowa opracowana przez francuskiego lekarza może okazać się pomocna osobom, które zmagają się z cellulitem i rzeczywiście doświadczenia pacjentek akceptujących białkowy reżim żywieniowy potwierdzają tę tezę i przekonują nas o wyjątkowej skuteczności diety proteinowej w tym zakresie.

Problem cellulitu towarzyszy nam od lat i choć kobiety zmagające się z nim są gotowe na liczne poświęcenia, do niedawna niewiele osób potrafiło im skutecznie pomóc. Od wielu lat powtarza się przecież, że cellulit to problem kosmetyczny, a nie medyczny, kobiety szukające wsparcia u lekarza często słyszały więc, że wybrały się pod niewłaściwy adres w jego poszukiwaniu. Dziś wiemy już oczywiście, że siedzący tryb życia i niewłaściwy sposób odżywiania się nie są jedynymi przyczynami "skórki pomarańczowej", która może sygnalizować również problemy hormonalne, nie da się jednak zaprzeczyć temu, że to, co jemy i jak jemy, ma na nią wyjątkowo duży wpływ.

Kobiety, które są gotowe zmienić nieco nawyki żywieniowe, aby poradzić sobie z konsekwencjami cellulitu jeszcze przed nastaniem lata powinny zastanowić się nad naprzemienną kuracją proteinową w nieco bardziej zmodyfikowanej formie. Sam Dukan zaleca skorzystanie z systemu 2/0, a więc takiego, który zakłada dwa dni spożywania czystych protein w tygodniu, bez konieczności przestrzegania innych rygorów diety. Marząc o pozbyciu się cellulitu warto w tym okresie wystrzegać się szaleństw kulinarnych i unikać nadmiernej ilości tłuszczów oraz soli, w żadnym wypadku nie musimy jednak się głodzić, aby liczyć na zadawalające rezultaty stosowanej przez nas diety.

Kobiety, które nie mogą poradzić sobie z problemem cellulitu, często są osobami bardzo zgrabnymi, ze szczupłymi górnymi partiami ciała. Trudno oczekiwać od nich poddania się reżimowi diety Dukana w jej całej rozciągłości już choćby dlatego, że wcale nie musiałoby to przynieść oczekiwanego przez nie efektu. Skorzystanie z dobroczynnej mocy protein jest jednak jak najbardziej wskazane. Rytm 2/0 warto utrzymać aż do momentu całkowitej likwidacji "skórki pomarańczowej", nie zaszkodzi przy tym powracać do niego raz zapobiegając w ten sposób jej nawrotom.