Dieta białkowa dla kobiet z cellulitem

Problem cellulitu towarzyszy nam od lat i choć kobiety zmagające się z nim są gotowe na liczne poświęcenia, do niedawna niewiele osób potrafiło im skutecznie pomóc. Od wielu lat powtarza się przecież, że cellulit to problem kosmetyczny, a nie medyczny, kobiety szukające wsparcia u lekarza często słyszały więc, że wybrały się pod niewłaściwy adres w jego poszukiwaniu.

Czytaj więcej...

Jak przygotowywać potrawy z warzyw?

Możliwość spożywania dużej liczby warzyw to bez wątpienia jedna z największych zalet, z jakimi wiąże się druga faza diety białkowej. Abyśmy jednak mogli w pełni korzystać ze stwarzanych przez nią możliwości, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak przyrządzać wspomniane warzywa, okazuje się bowiem, że ich właściwe przygotowanie nie jest wcale proste, a ewentualne błędy popełnione w tym zakresie mogą przesądzić o tym, że efekty diety przestaną spełniać nasze oczekiwania.

Czytaj więcej...

Inne diety: Dieta kopenahska

Dieta kopenhaska (kopenhaska.eu), znana także pod nazwą diety szwedzkiej, trzynastodniowej czy diety Mayo, to jedna z tych diet, która wzbudza aktualnie najwięcej kontrowersji. Z jednej strony – daje natychmiastowe, szybkie efekty i pozwala zrzucić nawet dużą ilość nadprogramowych kilogramów. Niektórzy naukowcy są jednak zdania, że wyniszcza organizm i ma więcej wad, niż zalet. Jak jest naprawdę?

Czytaj więcej...

Dieta białkowa i wysiłek fizyczny

Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy nie skorzystać z możliwości stwarzanych przez dietę białkową doktora Dukana nie ukrywają, że brak obowiązku nieustannego śledzenia tabel kalorycznych jest wyjątkowo kuszącym argumentem. Żadna z nich nie powinna jednak zapominać o tym, że dieta białkowa nie może ograniczać się wyłącznie do przestrzegania zaleceń żywieniowych doktora Dukana. Jej skuteczność jest uzależniona również od naszej gotowości do podjęcia pewnego wysiłku fizycznego oraz od naszej systematyczności podczas jego wykonywania...

Czytaj więcej...

Dieta białkowa a zdrowie

Interniści i dietetycy przypominają nam od lat, że nie istnieje taka dieta, która nie wywierałaby żadnego wpływu na nasz organizm. Owszem, jedne z nich są mniej, a inne bardziej niebezpieczne, każda wymaga jednak dużej dozy zdrowego rozsądku i systematycznych wizyt u lekarza, w czasie których można określić, jaki jest rzeczywisty stan zdrowia pacjenta. Nie inaczej przedstawia się sytuacja i wówczas, gdy przedmiotem naszych analiz jest dieta białkowa doktora Dukana....

Czytaj więcej...